Wioska Wiżajny dla lubiących spacery

Wiżajny jest to wieś polska, która położona jest w powiecie suwalskim przy granicy polsko-litewskiej. Posiadają one stosunkowo atrakcyjne położenie, gdyż leżą na przesmyku pomiędzy jeziorami Wiżajny oraz Wistuć, w pobliżu Gór Sudawskich, a także najwyższego wzniesienia na Suwalszczyźnie.

Wiżajny są idealnym miejscem dla miłośników pieszych oraz rowerowych wycieczek. Przez miejscowość  przebiegają liczne szlaki piesze oraz rowerowe, między innymi szlak pieszy, który ma trasę: Wiżajny-Sudawskie-Skombobole-Maszutkinie-Wingrany-Postawelek-Budzisko oraz Smolniki-jezioro Czarne-Bondziszki-Poplin-Marianka-Rogożajny Małe-Wiżajny.

W samym rejonie gminy Wiżajny natrafimy głównie na ścieżki rowerowe, takie jak ścieżka wokół jeziora o znakach w kolorze czerwonym, która liczy 12,8 kilometra, szlak o znakach żółtych, prowadzący w Góry Sudawskie o długości 16,5 kilometra, a zaczyna się w Wiżajnach, a także szlak o znakach w kolorze zielonym, prowadzący do Smolnik, oraz liczący aż 32,3 kilometry. Okolica ta jest zatem stworzona dla kochających aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Każdy miłośnik pieszych wędrówek oraz górskich wycieczek rowerowych będzie tutaj pod niemałym wrażeniem. Dzięki trasom liczącym od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu kilometrów będziemy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w terenie, a także sprawność fizyczną.

Po całym bardzo aktywnie spędzonym dniu warto wybrać się na zasłużony odpoczynek. Wiżajny oraz jej okolice zapewniają nam ciekawa bazę noclegową w stosunkowo przystępnych cenach. Noclegi jakie mają Wiżajny oraz okolice to przede wszystkim ośrodki agroturystyczne, domki w ciekawych lokalizacjach nad jeziorami bądź tuż u podnóża okolicznych wzniesień. Na terenie obiektów spotkamy się z możliwością rozpalenia ogniska, a sympatyczna obsługa zadba o to, abyśmy pobyt tutaj wspominali jak najlepiej.

Wiżajny to spokojna, malownicza wieś w powiecie suwalskim, której widoki, świeże powietrze oraz przytulne noclegi nas bez wątpienia zachwycą. Region ten to fantastyczna opcja dla ludzi ceniących sobie spokój i ciszę, lubiących sport, a także chcących spędzić noc w przytulnym miejscu za niewielkie pieniądze. Wiżajny to ciekawa opcja na kilkudniowy odpoczynek od pędu codziennego życia oraz zgiełku miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>