Jura Krakowsko-Częstochowska dla aktywnych

Atrakcji w tym rejonie jest naprawdę wiele, jednak to nie wszystko. Popularność jakiegoś regionu zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób oferowane są w nim atrakcje turystyczne. Akurat w przypadku Jury Krakowsko-Częstochowskiej zadowoleni będą praktycznie wszyscy turyści. Możemy ją przecież zwiedzić, jeżdżąc samochodem i zatrzymując się tylko przy najciekawszych naszym zdaniem atrakcjach. Ci, którzy mają jednak ochotę na aktywny wypoczynek, będą czuli się tutaj również spełnieni. W Jurze wypoczywać można, decydując się na jazdę na rowerze, jak również na piesze wędrówki . Rejon ten stworzony wręcz jest dla aktywnych turystów.

Ogromne ilości szlaków turystycznych tylko potwierdzają tę regułę. Ich odległości to często 150-200 kilometrów, więc nawet najwybredniejsi będą z tego wypoczynku zadowoleni. Wspaniały Szlak Rowerowy Orlich Gniazd [➙informacja w spisie Wikipedii] ma prawe 190 km długości. Większość osób na jego pokonanie będzie musiała poświęcić co najmniej kilka dni. Liczy się przecież nie tylko jazda na rowerze, ale również zwiedzanie miejsc, jakie po drodze spotkamy. Warto również zaznaczyć, że szlak ten oficjalnie został utworzony dopiero w roku 1999. Po drodze zobaczymy wiele tablic informacyjnych, przy których warto się zatrzymać, aby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Ci turyści, którzy chcieliby pojeździć konno, również nie zawiodą się z wyjazdu do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Przygotowano tu również szlak konny. Jest on najdłuższym takim w pobliżu Jury, a jego długość wynosi ponad 200 km. Jego pełna nazwa to Transjurajski Szlak Konny. Po drodze spotkamy kilka ośrodków jeździeckich. Jeśli ktoś lubi zwiedzanie w siodle, to jak najbardziej warto.

Jedynym problemem mogą być tutejsze oferty noclegów. Baza [➙informacja w spisie Meteora] to głównie niewielkie pensjonaty oraz hotele, które mieszczą się często w pobliżu zamków. W sezonie jest jednak bardzo wielu chętnych na to, aby się tutaj zatrzymać. Noclegi nie należą do najtańszych z tego względu, że zlokalizowane są na naprawdę wspaniałym terytorium. Przyjazd tutaj jest świetnym pomysłem, tym bardziej jeśli uda nam się trafić w słoneczną pogodę. Najchętniej rejon ten jest odwiedzany w sezonie wiosenno-wakacyjnym. Jeśli planujemy przyjazd właśnie wtedy, to przemyślmy wcześniejszą rezerwację noclegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>