Białczański rezerwat przyrody

Rezerwaty przyrody są bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, ale nie w każdym mieście można pozwolić sobie na podziwianie takich zabytków. Oczywiście istnieje wiele miast, w które można się udać, aby spełnić swoje marzenia o obcowaniu z przyrodą, a jednym z wyborów może okazać się Białka Tatrzańska. W tym mieście znajdują się tzw. skałki, jak potocznie nazywany jest tamtejszy rezerwat przyrody. Jest to miejsce ściśle związane ze słowackim zbójnikiem – „Janosikiem”. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że dla praktycznie każdego turysty jest to obowiązkowy punkt wycieczki do Białki Tatrzańskiej (dodatkowe informacje ➾). To właśnie na terenie tego rezerwatu nakręcono wiele scen filmowych, dlatego też choć w pewnym stopniu można poczuć bliskość rozgrywania scen, które oglądaliśmy do tej pory na ekranach telewizorów.

Z racji tego tak popularne w obecnych czasach są noclegi. Jest to spowodowane ogromną ilością atrakcji, które mogą sprawić, że turysta przyjemniej spędzi tam swój wolny czas. Dodatkowym atutem tego miejsca jest fakt, iż na terenie rezerwatu znajduje się dobrze znana turystom na całym świecie Jaskinia Obłazowa, która kryje w sobie wiele zagadek. Przede wszystkim związana jest ona z tym, iż na jej terenie znaleziono pierwsze ślady człowieka w Pieninach, więc udając się do Białki Tatrzańskiej można łyknąć parę lekcji historii i dowiedzieć się co nieco o pierwszych ludziach w tamtych rejonach, o czym opowie nam przewodnik. Takie opowieści są bardzo ciekawe zwłaszcza dla starszych osób, ale również dla tych młodszych, których pasją jest historia Polski. Tego typu baza na pewno spełni nasze oczekiwania noclegowe na ferie zimowe (noclegi Białka Tatrzańska ➾), więc warto ją przeanalizować biorąc pod uwagę wyjazd w góry.

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji w Białce Tatrzańskiej można także napotkać bumerang z ciosu mamuta, który charakteryzuje się tym, iż jest on zdecydowanie najstarszy na świecie. Widać wyraźnie, że to miejsce ma bardzo bogate podłoże historyczne, co zaciekawi turystów z całego świata. Wystarczy udać się tam na kilka dni, a po nich można stwierdzić, że wrócimy w niedalekiej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>