Atrakcyjne miejsca w uzdrowisku Wysowej-Zdroju

W południowo–zachodniej części Beskidu Niskiego, w województwie małopolskim, leży urocza miejscowość uzdrowiskowa Wysowa-Zdrój. Od wielu lat cieszy się wielką popularnością wśród kuracjuszy i turystów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Największymi zaletami tego miejsca jest specyficzny podgórski mikroklimat, przepiękne krajobrazy i źródła leczniczych wód mineralnych, które wspomagają proces leczenia przeróżnych schorzeń.

Baza noclegowa Wysowej w lecie zupełnie wystarcza turystom, trochę trudniej jest w przypadku zimy – wtedy trudniej ze znalezieniem wolnych noclegów (informacje – meteor-turystyka.pl). O rezerwacji warto więc pomyśleć ze znacznym wyprzedzeniem. Miejsc można szukać w sanatoriach, pensjonatach, hotelach i gościnnych gospodarstwach. Na terenach tych występują wspaniałe warunki do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej, a zimą do narciarstwa, zwłaszcza biegowego. Poza tym, Beskid Niski to region z licznymi zabytkami, głównie tymi sakralnymi. Stare cerkwie, piękne kościoły, a także przydrożne kapliczki i figury świętych – to największe skarby na tych terenach.

Najważniejszym miejscem w Wysowej jest, tak jak w każdym uzdrowisku, również w Ciechocinku (informacje), jest Park Zdrojowy z pijalnią wód, fontanną i miejscem do zabaw dla najmłodszych turystów. Dla nich też przygotowano mini zoo i park linowy. Chociaż nie jest to duży kurort i nie ma tu rozrywek typowych dla wielkich miast, można tutaj znaleźć coś znacznie lepszego, spokój, ciszę i możliwość obcowania z naturą, piękne krajobrazy i krystalicznie czyste powietrze, którego nie zanieczyszcza żaden zakład przemysłowy ani ruchliwa autostrada. Jeśli pogoda nie dopisuje, można wolny czas spędzić w parku wodnym. Jest to jedyny taki park w całym regionie, z wieloma atrakcjami. Jest tutaj basen służący do rehabilitacji, wypełniony ciepłą wodą. Są też baseny dla dzieci, sauny i jacuzzi. Park wodny w Wysowej jest miejscem, które zapewni rozrywkę na wiele godzin dla całej rodziny. Wśród licznych atrakcji, jakie czekają na turystów, wymienić można jeszcze wycieczki na Słowację. Również tam znajdują się baseny z wodą geotermalną. Warto zobaczyć pobliski Bardejov (informacje), stare ale piękne miasto z licznymi zabytkami.

Wysowa-Zdrój jest miejscem, w którym nikt nie będzie narzekał na nudę. W zależności od indywidualnych upodobań każdy znajdzie coś dla siebie i wyjedzie stąd zadowolony i na pewno wypoczęty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>